, svátek má

Důležitá čísla

Tísňová volání112
Hasiči150
Záchranná sl.155
Policie158
Městská policie156
Pohotovost Brno545 538538
Pohotovost Hustopeče519 407310
Dětská pohotovost Brno      533 302236
Zubní pohotovost 545 538538
Lékárna Koliště 545 424811
Lékárna Kobližná542 212110
elektřina E.ON545 141880
voda519 411058
plyn JMP1239

Diskuse

Prostor pro Váš názor....

Vedení obce se rozhodlo v rámci zachování akceptovatelné úrovně diskuse na oficiálních stránkách obce Starovičky pro vytvoření základních pravidel při vložení nového diskuzního příspěvku:

1. Příspěvek nesmí být neetický a urážlivý.

 2. Příspěvek musí být podepsán jménem a příjmením účastníka diskuse. Při nedodržení těchto jednoduchých podmínek budou dotyčné příspěvky správcem stránek neprodleně odstraněny.

Účelem této diskuse je především zabezpečení informovanosti občanů a komunikace mezi nimi a vedením obce. Je také nutné si uvědomit, že se jedná se o oficiální stránky obce, které jsou veřejně přístupné a vložené příspěvky měly by mít také podle toho určitou úroveň. V případě, že tato opatření budou dále porušována, vedení obce pravděpodobně oddíl "Diskuse" zcela zruší, tak jako je tomu u mnoha jiných obcí. Bohužel by tomu bylo opět na úkor slušných občanů, kteří tak ztratí možnost využívat tento způsob komunikace.Nahoru

Archiv diskuse

Titulek Kluziště
Text :Bylo by pro obec velkou zátěží zprovoznit na hřišti veřejné kluziště, když pořád mrzne a mrznout má dál? Myslím si, že by to bylo občany hodně využívané.
Autor :V. Seďa
Datum 01/11/17 19:29:12
Titulek RE: Kluziště
Text :Aby nedošlo ke zbytečným konfliktům! Vůbec to nebylo myšleno zle proti hasičům, jejich práce si velice vážím a je dobře, že tu takový spolek je. Spíše jsem to blbě napsal, myslel jsem to tak, aby jim zbytečně nezamrzla voda v nádržích a oprášili techniku. ?? Co se týče fotbalu mladých fotbalistů, tak jsme po minulé sezoně skončili pro malý počet hráčů. Taky jsem je vedl a dělal ve svém volném čase a zadarmo, téměř tři roky! Ale jestli jsem se někoho dotkl, nebo urazil, takže omlouvám.
Autor :V. Seďa
Datum:01/16/17 18:48:35
Titulek RE: Kluziště
Text :Chtěl bych něco podotknout k tomuto příspěvku.Není pravda,že by se pro děti v obci nic nedělalo,to je naprostý nesmysl,je tady spousta akcí pro děcka.A co se týká sportu u dětí a mládeže,tam si myslím,že je spíš nezájem u nich.Podotýkám,že jen u některých,protože tu máme spoustu malých fotbalistů,kteří si vedou velmi dobře.Samozřejmě i díky trenérům,kteří to dělají ve svém volném čase.SDH taktéž dělá pro děti hodně,malých hasičů je tam spoustu,jezdí se na závody apod.Myslím ,že na naši malou obec je tady akcí a nejen pro děti až až a to celý rok.A všichni to dělají dobrovolně a zadarmo,myslím,že kritika v tomto případě určitě není na místě
Autor :M.Hovězák
Datum:01/16/17 17:09:59
Titulek RE: Kluziště
Text :Osobně si nemyslím, že by členové SDH "nic nedělali", z pohledu jejich účasti na všech akcích v obci je to nejaktivnější organizace. Navíc vše dělají ve svém volném čase, tak jako to mohou dělat všichni ostatní nezávisle na příslušnosti k jakékoli organizaci, pokud jim jde jen o dobro věci. Naštěstí se najdou i občané, kteří chtějí kromě dobře míněných rad i pomoci, takže s nástřikem plochy hřiště tito začnou dnes odpoledne. Poznámka o nulové podpoře dětského sportu v obci, nemá podle mého názoru opodstatnění a rád bych ji uvedl na pravou míru. Tyto aktivity řešila prozatím jen TJ Starovičky - nikdy se nestalo, že by byla nějaká žádost o podporu dětského sportu odmítnuta, nikdy nebyl (např. prostřednictvím trenérů dětských mužstev) žádný podobný podnět projednáván nebo požadován, od rodičů nikdy nevzešel žádný konkrétní požadavek, aby ho bylo možno realizovat. Vždy je to samozřejmě o dobrovolné práci dospělých, kteří konkrétní aktivity navrhnou a opravdu se chtějí rozvojem dětského sportu aktivně zabývat.
Autor :V. Drbola
Datum 01/16/17 14:55:15
Titulek RE: Kluziště
Text :Děkuji za odpověď, ano bruslit se dá v okolí opravdu kdekoliv. Já jsem to myslel v tom smyslu, že by si děcka mohli zabruslit v rámci TV v ZŠ a odpoledne ostatní občané. Navíc, když tu máme DHS, do kterého obec vráží ročně několik tisíc financí v rámci tzv. dotací, tak by mohli pro obec konečně něco udělat ! Ale opět se ukázalo, že podpora dětského sportu v naší obci je na nulové úrovni. Tak dále vrážejte zastupitelé a občané finance somrákům na opravu brány do kostela apod. To určitě všichni využijeme... Já si půjdu s rodinou raději zabruslit někam jinam...
Autor :V. Seďa
Datum 01/15/17 01:03:48
Titulek RE: Kluziště
Text :V minulosti bylo hřiště u školy několikrát zaledováno. Jednalo se vždy o iniciativu rodičů dětí s koordinací obce - obec zajistila povolení VaKu použít vodu z hydrantů, hydrantový nástavec, hadice a proudnici od hasičů a místo pro uložení hadic na teplém místě v kabinách a rodiče se střídali večer při postřiku. Nakonec to stejně většinou dělali jen 2 lidé sami. Asfaltové hřiště je navíc nevhodné - pokud svítí slunce, i když mrzne, led se zespodu rozpouští, takže led býval vždy lepší na rybníku. Ale i tam se o údržbu musí někdo starat. Spíš bych rád viděl také iniciativu ostatních občanů v této věci, ale je to jen o domluvě. Vedení obce tedy o zaledování hřiště pracovníky obce neuvažuje.
Autor :V. Drbola
Datum 01/12/17 09:45:30
Titulek :RE: Kluziště
Text :Rybník za podkovou je krásně zamrzlej a odhrnutej s hladkým ledem,o víkendu tam bylo spoustu lidí
Autor :M.Hovězák
Datum :01/11/17 20:43:10

© Obec Starovičky, vytvořeno firmou TimeTree, Statistika návštěvnosti

Obecní Úřad Starovičky, č.p. 43, 691 68 Starovičky

tel.: +420 519 414 035, email: starovicky@starovicky.cz

Za stránku odpovídá: Obec Starovičky, poslední aktualizace: 19.1.2017 10:56.